В Україні пенсія по інвалідності призначається в разі повної або часткової втрати працездатності, якщо у людини є необхідний страховий стаж. Умови та порядок призначення регулюються статтею 32 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», інформують у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області.
ВІДЕО ДНЯ
Підставою для призначення пенсії є висновки медико-соціальної експертизи (МСЕ), у яких зазначаються: причина інвалідності; група інвалідності; дата її настання; термін дії.
Право на пенсію залежить від встановленої групи інвалідності (I, II, III) та наявності необхідного страхового стажу на момент настання інвалідності або подання заяви.
Необхідний страховий стаж становить:
РЕКЛАМА
— для I групи — від 1 до 10 років;
— для II і III груп — від 1 до 14 років.
Якщо людина досягла пенсійного віку (згідно зі статтею 26 Закону № 1058-IV), пенсія по інвалідності призначається довічно. Розмір пенсії залежить від групи інвалідності та становить: 100% від пенсії за віком — для I групи; 90% — для II групи; 50% — для III групи.
Щоб отримати пенсію з дати встановлення інвалідності, заяву необхідно подати не пізніше ніж через 3 місяці після винесення висновку МСЕ. У разі пізнішого звернення виплату призначають із дня подання заяви, а не з моменту встановлення інвалідності.
РЕКЛАМА
Зазначимо також, що без урахування страхового стажу пенсію призначають особам, які стали інвалідами під час строкової військової служби, а також особам, які отримали травми під час Революції Гідності.
Раніше «ФАКТИ» писали, як оскаржити у суді «неправильну» пенсію.