Більшість з нас люблять подорожувати літаком, адже це швидко, комфортно, зручно. Однак у перельотів, навіть найкоротших, є свої недоліки – вони сильно пересушують шкіру.
Чому пересихає шкіра в літаку?
Під час польоту в салон надходить забортне повітря з вологістю менше 1%. Оскільки єдине джерело води в повітрі – дихання і піт пасажирів, вологість в літаку менше 20% – приблизно як в пустелі. А щоб ми відчували себе добре, нам потрібна вологість 30-50%.
Читайте також: Що робити, коли закладає вуха
Вже через 3-4 години польоту пересихають шкіра і слизова оболонка у нас починає щипати очі й пересихати в носі. Слиз – це захисний бар’єр, що не пускає мікробів в організм. Чим сухіше в носі, тим вище шанс заразитися від застудженої сусіда.
В літаку збільшується ризик захворювань
37% вологи втрачає шкіра за 12-годинний політ.
Що робити?
Пити чисту пляшкову воду. Це найпростіший спосіб зволожити. При цьому в літаку не обов’язково пити більше денної норми.
Взяти з собою зволожуючий крем або лосьйон. Допоможе будь-який зволожуючий засіб з гліцерином і вазеліном, який підходить для вашого типу шкіри. Якщо сохнуть губи, можна взяти з собою в літак гігієнічну помаду.
Використовувати назальний спрей. Для зволоження носа підійде звичайний сольовий спрей, який продається в аптеках без рецепта.
via GIPHY
Закапати в очі штучну сльозу. Краплями можна користуватися щогодини. Це справді допомагає.
Відмовитися від контактних лінз. Щоб зменшити дискомфорт і сухість в очах, в літак краще одягати окуляри.
Чого робити не потрібно?
Пити алкоголь і каву. Вони дають сечогінний ефект, посилюючи зневоднення.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.