перевод сайта на украинскийПеревести сайт на Украинский

Міністр Facebook: як Арсен Аваков впливає на українську політику та з чого він починав

Свої важливі рішення він часто оприлюднює на Facebook, де назбирав армію із понад 600 тисяч фоловерів. Його називають другою політичною персоною у державі після Президента. Він сформував власну вертикаль влади та міцно осів у кріслі міністра внутрішніх справ. Як Арсену Авакову вдалося із бізнесмена перетворитися на одного з найвпливовіших чиновників України, читайте у матеріалі сайту «24».

Шлях до владних вершин

54-річний Арсен Борисович починав як бізнесмен і банкір. У 1990 році в Харкові Аваков заснував перше українське АТ «Інвестор». Згодом, у 1992 році він відкрив комерційний банк «Базис».В середині 90-х Аваков зайнявся будівельним бізнесом, створивши компанії «Інвестор Еліт Сервіс» та «КАРСТ-8».

Читайте також: Як Аваков завдає збитки державному бюджету

З часом підприємець вирішує закріпитися у владних колах Харкова. У 2002 році він стає членом виконкому в обласній адміністрації. Далі – крісло голови Харківської ОДА, отримане за сприяння Юлії Тимошенко та її партії «Батьківщина». Заради цієї посади у 2005-му він відмовився від управління АКБ «Базис» і АТ «Інвестор». У 2010 році депутати ХОДА висловили Авакову недовіру, внаслідок чого він був знятий з посади губернатора.

Через два роки проти нього порушують кримінальну справу за статтею «перевищення влади та службових повноважень», в його харківських квартирах проводять обшуки, а він тікає в Італію. Його оголошують у міжнародний обшук. З Італії Аваков звернувся до Генерального прокурора України з проханням закрити його кримінальну справу у зв’язку з відсутністю складу злочину.

З розшуку у міністри

У 2012 році Аваков повернувся в Україну і пройшов у Верховну Раду VII скликання від блоку «Батьківщина». Після кривавих подій Революції Гідності в кінці лютого 2014 року Авакова призначають міністром внутрішніх справ в уряді Арсенія Яценюка.

У березні цього ж року під час спецоперації МВС було вбито активіста «Правого сектору» Олександра Музичка. Ця справа набула розголосу, багато хто звинувачував у смерті Музичка саме Авакова. Протягом кількох наступних місяців новоспечений міністр розпустив «Беркут», перезавантажив «Національну гвардію», в рамках реформи поліції також було переатестовано старі міліцейські кадри.

Читайте також: Чому влада будує поліцейську державу

Але Аваков не любить питань про успіхи реформи поліції та спецпідрозділів МВС. І не дарма, адже, незважаючи на гучний та публічний старт реформи, у структурах міністерства залишилися чиновники часів Януковича.

Коли ми кажемо про поліцію, про МВС, то варто наголосити: ми реформу ще не закінчили, ми – ще у стадії реформи всієї системи МВС. Реформа патрульної поліції – це маленька частина того, що треба зробити. Існують кримінальна поліція, поліція громадської безпеки, серйозної динаміки росту має отримати кіберполіція і так далі. Це цілий блок,

– наголошував Аваков у коментарі для Радіо Свобода.

Влітку 2014 року він вийшов зі складу «Батьківщини» та разом із Турчиновим, Яценюком, Пашинським, Парубієм та іншими політиками створив партію «Народний фронт».

Навесні 2016 року йому вдалося зберегти посаду в новому уряді на чолі з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. Аваков укріпив свої владні позиції настільки, що тепер керує міністерством у «ручному режимі», а з минулого року використовує й адміністративний ресурс для просування своєї партії. У групу впливу міністра входить 15-17 нардепів із фракції «Народний фронт». Серед них – бізнес-партнер Авакова Ігор Котвіцький, який у 15-му році вивів в офшори 40 млн доларів. Глава МВС також має тісні контакти з олігархом Ігорем Коломойським: саме останній «пропхав» у міністерство одіозного Іллю Киву, зробивши його радником Авакова. Глава МВС не напряму впливає на політсилу Національний корпус. До її складу переважно входять активісти громадської організації Цивільний Корпус «Азов», стосунок до якого Аваков теж має.

Сімейний бізнес

Сім’я Авакова контролює підприємства щодо реалізації продуктів харчування та транспортні компанії. Бізнес, яким керує його дружина Інна та син Олександр (відомий у зв’язку зі «справою про рюкзаки Авакова»), розвивається дуже успішно. Так, у 2017 році родинакупила віллу на березі Середземного моря на 26 кімнат! Покупку вдалося здійснити через фірму Ferdico S.R.L., яку поглинула італійська компанія Avitalia S.R.L., що належить мінстру. Сам Аваков заявляв, що віллу в Італії його дружина використовує як «туристичний проект».

Між тим Інні Аваковій вдалося наприкінці 17-го добряче підзаробити. Разом із Арсенієм Яценюком вона продала свої акції «Еспресо». За 40% своєї частки у статутному капіталі телеканалу дружина глави МВС отримала від іноземної компанії Atmosphere Entertainment майже 56 млн грн. Загалом вона задекларувала 56 976 679 гривень доходу заминулий рік, а прибутки її чоловіка, згідно з електронною декларацією, становили 1 082 323 гривень.

Читайте також: Яку загальну суму задекларували усі міністри України: вражаюча цифра

Але допоки статки міністра ростуть, рівень його підтримки серед українців падає. Наразі рейтинг довіри до топ-посадовця становить -75%.

Топ-факти про Арсена Авакова: дивіться відео

источник: 24tv.ua

сео продвижение одессаСео продвижение Одесса