Грузинський телеканал «Руставі-2» призупинив повноваження і відсторонив від роботи журналіста Георгія Габунію, який у прямому ефірі обматюкав російського президента Володимира Путіна. Проте ведучого не звільнятимуть зі ЗМІ.
Журналіста відсторонили на 2 місяці. Обмеження поширюється на усі програми, які готує та веде Георгій Габунія, повідомляє телеканал «Руставі-2».
Важливо: Путіна обматюкали на грузинському телебаченні: Держдума РФ готує «санкції» і кару журналісту
Водночас, любителя гострого слівця не звільнятимуть із «Руставі-2», адже ціль Габунії була «легітимною», проте форма, яку використав журналіст, лише зашкодила їй. Про це в коментарі «Громадському» розповів гендиректор «Руставі-2» Ніка Гварамія. Він додав, що після витівки журналіста рейтинги його каналу лише зросли.
Рішення про відсторонення ухвалила комісія телеканалу з етики і його «неможливо оскаржити». Проте вже через 2 місяці Габунія продовжить свою роботу на телеканалі.
Щодо реакції грузинської влади: щоби не сказав Габунія, як би це неприйнятно не було для нас, для каналу, для когось ще, – це абсолютно в межах закону і Конституції. І вирішувати це питання може лише керівництво каналу «Руставі-2»,
– наголосив Гварамія.
Зауважимо, Габунія нецензурно вилаявся на адресу Путіна в ефірі своєї авторської програми «Постскриптум».
Это эфир грузинского телеканала «Рустави-2» (18+)
Руководство канала отказалось за это извиняться.
Эти люди потеряли абсолютно все человеческое.
Грузия — фантастическое разочарование! pic.twitter.com/uAINJaIHyD— Дмитрий Смирнов (@dimsmirnov175) 7 липня 2019 р.
Що відомо про мати на адресу Путіна на грузинському ТБ?В ефірі грузинського телеканалу «Руставі-2» ведучий Георгій Габунія російською мовою звернувся до Володимира Путіна. Використовуючи нецензурну лексику, він пропонував президенту РФ «забиратися з Грузії разом зі своїми рабами», назвав президента «смердючим окупантом» й у грубій формі згадав його рідних.
Такі дії журналіста засудила грузинська президентка Саломе Зурабішвілі. А у МЗС країни назвали цей інцидент провокацією, яка «спрямована на поглиблення й без того складної ситуації у відносинах Росії та Грузії».
Окрім того, 8 липня «Руставі-2» припинив ефір через протести під офісом телеканалу. Цікаво, що засудити дії журналіста прийшли не пересічні грузини, а люди, яких зібрала влада країни.