перевод сайта на украинскийПеревести сайт на Украинский
Режисер фільму «Додому» Наріман Алієва / Фото: Віктор Тімохін

Про кримських татар заговорили вголос у 2014 році, бо малочисельний етнічний народ Криму був згуртованим та централізованим, переконаний кримськотатарський режисер гучного повнометражного українського фільму «Додому», що побореться за «Оскар».

Наразі 300 тисяч кримських татар проживають в Криму. У кіно показують породжений депортацією та гоніннями страх асимілюватись, а відтак – бажання зберегти консервативні устої. Кримськотатарський режисер Наріман Алієв в екслюзивному інтерв’ю для 24 каналу розповів, чому показав у своєму кінодебюті непорозуміння між кримськими татарами та українцями і наявність стереотипів.

Читайте також: Будь-який актор звалився б, – Сеітаблаєв про блискучий дебют Білялова у кіно «Додому»

За словами режисера, фільм «Додому» – одна з цеглин для взаємопорозуміння між українцями та кримськими татарами та висвітлення, хто вони такі є.

«Ми маленька нація, яка постійно під загрозою асимілюватись. Втрата цієї ідентичності – це втрата самих себе. Фільм не про конфлікт кримських татар та українців, а про певне непорозуміння, відсутність інформації і наявність стереотипів щодо кримських татар. Я це проговорюю, але не намагаюсь сказати, що хтось у цій ситуації хороший чи поганий. У нас ще багато прогалин в дискусії і про кримських татар, і Крим. Нас тримає те, що кримські татари навчились бути згуртованими, мають спільну ідею. Тільки це нас і рятує. У 2014-му чому кримські татари стали дуже помітними і про них заговорили вголос? Бо ми були конкретно централізованими у своєму баченні», – сказав Алієв.

Втрата ідентичності – це втрата самих себе, – режисер фільму Додому Алієв про кримських татар

Наріман Алієв на зйомках фільму «Додому» / Фото: Павло Шевчук

За словами режисера, кримські татари ніколи не виступали проти українців чи росіян, або проти української державності. Вони завжди виступали за своє, аби їх мова й культура могли розвиватися, аби діти мали можливість відчувати себе на Батьківщині, розповів Наріман Алієв.

Ми виступали за себе. Наша ідея мала розвивати нас, а не пригнічувати когось іншого. Моє кіно про солідарність, дискусію, можливість слухати один одного. Я не вважаю, що хтось в моєму фільмі робив помилки чи був неправим. Має бути комунікація, аби знайти щось спільне і рухатися разом далі, 

– підсумував режисер.

Про що фільм «Додому»?

У кримського татарина Мустафи помирає його первісток, Назім. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму. Все для того, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого забрати з моргу та поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями. Але дорога додому виявилась нелегкою і повною перешкод.

Фільм «Додому» – повнометражний фільм кримськотатарського режисера Нарімана Алієва з кримськими татарами Ахтемом Сеітаблаєвим та Ремзі Біляловим у головних ролях.

Прем’єра кіно відбулась у травні цього року на 72-му Каннському кінофестивалі у конкурсній програмі «Особливий погляд». Стрічка вже була показана у 14 країнах та виборола низку нагород в Європі, а також побореться за місце у номінації «Міжнародний повнометражний фільм» кінопремії «Оскар» та у категорії «Фільм іноземною мовою» кінопремії «Золотий глобус».

Дивіться трейлер фільму «Додому» онлайн:

 

источник: 24tv.ua

сео продвижение одессаСео продвижение Одесса